O zlocie

Chcąc uczcić pamięć o Powstańcach Warszawy i złożyć hołd bohaterom, którzy w sierpniu i wrześniu 1944 roku walczyli o wyzwolenie stolicy, pragniemy włączyć się w obchody 76. rocznicy Powstania Warszawskiego. Zlot drużyn i zastępów największych organizacji harcerskich działających na terenie naszego kraju oraz ich gości będzie nie tylko znakiem wielkiego szacunku okazanego żołnierzom Armii Krajowej, ale także dowodem wierności ideałom, za które byli gotowi poświęcić swoje życie Powstańcy, w tym tak nam bliscy harcerze z Szarych Szeregów.

Zlot „Dziś jest pojutrze” odbędzie się w Warszawie, mieście, które było terenem heroicznej walki o niepodległość. Potrwa od 29 lipca do 2 sierpnia 2020 r.

Udział w zlocie stanowić będzie doskonałą okazję do poznania uczestników i świadków Powstania Warszawskiego – to cenne i inspirujące doświadczenie pozytywnie wpłynie zarówno na Waszą pracę harcerską, jak na osobisty rozwój każdego uczestnika. Zlot harcerski z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego daje możliwość pełnienia służby i uczestniczenia w żywej lekcji historii.

Podczas uroczystości, pełniąc służbę i okazując braterstwo żołnierzom Powstania Warszawskiego, upamiętnimy poległych w walce o wolność stolicy Polski i całego kraju.